Каніфоль — тверда, тендітна, склоподібна прозора смола світло-жовтого (реже темно-червоного) кольору, складова частина смолистих речовин хвойних дерев, що залишається після відганяння зі смолистих речовин скипидару.
Каніфоль добре розчиняється в ефірі, спирті, ацетоніні, скіпидарі та бензоле, гірше — у бензині, гасіні та фурфуролі; не розчиняється у воді. Температура розм'якшення каніфолі 52-70 °C; температура кипіння 250°; тепломісткість 0, 54 ккал/кг; теплопровідність 0, 11 ккал/м. година. град; прихована теплота плавлення 15, 8 ккал/кг; коефіцієнт розширення розплавленої каніфолі 0,055; теплотворність 9074-9171 ккал/кг; кислотне число 150-175.
Каніфоль складається з кислот смоляних (80-95%), що мають загальну формулу С19Н29СООН, і неомилюваних речовин (5-12%), які містять метилхавікол, стильбенові похідні, терпенові димери, альдегіди та суміш гідрофенантренових вуглеводнів. З мінеральними й органічними основами каніфоль дає солі — каніфольне мило (наприклад, С19Н29СООNa), а з різними гідроксиковмісними сполуками — ефіри каніфолі та інші цінні продукти. Конденсацією каніфолі з гумольної фенолоформальдегідною смолою за 290° отримують альбертолі; під час їх етерифікації різними спиртами утворюється низка цінних смол.
Залежно від типу сировини та способу отримання розрізняють такі різновиди каніфолі: живичну, екстракційну та талову. Жіночий каніфоль отримують відганянням скіпидару з очищеної живиці. Цей різновид каніфолі містить 5-7% неомилюваних речовин і практично не містить жирних кислот. Екстракційну каніфоль отримують екстракцією органічними розчинниками (найчастіше бензином) подрібненої смолистої деревини хвойних дерев (зазвичай сосни звичайної). Цей різновид каніфолі відрізняється від живильної більш темним кольором, має знижене кислотне число (150-155), температуру розм'якшення 52-58°, вміст жирних кислот до 12%. Під час освітлення екстракційної каніфолі її властивості та цінності аналогічні до живильної. Талову каніфоль отримують фракційною перегонкою таллової олії.
У нашому асортименті є велика кількість хімічної сировини, яка застосовується в різних галузях промисловості та в побуті. У нас Ви можете купити каніфоль, ціна якої встановлюється в індивідуальному порядку та може варіюватися залежно від обсягу замовлення й багато іншого.
Каніфоль (інші слова, колофонська смола) — це аморфна, тендітна, склоподібна речовина від темно-червоного й бордового до світло-жовтого кольору. До природи входить до складу смол різних хвойних дерев і видобувається з живиці (смолистої речовини терпентину, яка виділяється під час поранення або надрізу дерев хвойних порід) унаслідок оброблення подрібненої деревини розчинниками, відганяння скипидару зі смолистих речовин або переганяння талової олії.
Каніфоль чудово розчиняється в органічних розчинниках, як-от хлороформ, ефір, бензол, ацетон, спирт, трішки гірше — у фурфуролі, бензині, гасіні. У воді не розчинна. Температура плавки залежить від складу смоли та коливається в межах від 50-70 °C або 100-130 °C, температура кипіння — 250 °C. В 80 до 95% складу переважають смоляні кислоти, основним компонентом яких є абіетинова кислота. Інша частина — це неомильні кислоти, які можуть містити суміш гідрофенантренових вуглеводнів, димери й альдегіди, стильбенові похідні та метилхавікол.
Залежно від способів отримання та різновиду (складу) сировини розрізняють талову, екстракційну та живильну каніфоль. У промисловості найчастіше застосовується соснова каніфоль (екстракційна), яка видобувається способом екстракції органічними розчинниками смолистої деревини звичайної сосни.
Каніфоль соснова є одним з основних продуктів виробництва волосіні. Застосовується в виготовленні каніфольного мила, ефіру, цінних смол, сургужу, лаків, лінолеуму, мазей, замазок, липких речовин, пластирів, пластмас, мастил, мастил, проклеювання паперу, ізоляції електрокабелів і багато чого іншого.
У харчовій промисловості каніфольні ефіри зареєстровані як E915 — харчова добавка. Каніфоль (соснова, талова, жива) і її похідні використовують для проклеювання картону та паперу, виготовлення каучуку, гуми, штучної шкіри, мастик, фарб. Так само каніфоллю натирають змички та струни музичних інструментів, пуанти берин і взуття танцівниць, щоб запобігти ковзанню.